Starpteritoriālā sadarbības projekta "Mājražošanas jaunrade", Nr. 18-00-A019-332-000006, aktivitāšu preses relīzes:

1. Projekta "Mājražošanas jaunrade" mērķi ir sasniegti | Laikraksts "Auseklis" (02.03.2022.);

2. Ražots ar mājas garšu un mīlestību | Laikraksts "Auseklis" (20.10.2021.);

3. Jaunieši nometnē mācās dzīvot radoši un veselīgi | Laikraksts "Auseklis" (02.09.2020.).


Starpteritoriālā sadarbības projekta noslēguma pasākums

Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sadarbībā ar biedrībām – “Jūrkante”, “Abulas lauku partnerība”, “Cēsu rajona lauku partnerība” 2019. gadā uzsāka realizēt starpteritoriālu sadarbības projektu “Mājražošanas jaunrade”.

Projekta ietvaros trīs gadu laikā ir notikušas vairākas aktivitātes - izglītojoši semināri, pieredzes apmaiņas pasākumi, jauniešu nometnes, kas balstītas, lai vērstu uzmanību uz Latvijas produktu nozīmīgumu mūsu uzturā, to pārstrādes un izmantošanas inovatīvām iespējām un rastu ierosmi jaunu produktu radīšanā. Vairāk par projekta aktivitātēm ŠEIT.

2022. gada 28. februārī, Bīriņu pilī, norisinājās projekta noslēdzošais pasākums "Dizaina domāšanas darbnīca amatniekiem un mājražotājiem", pulcējot 25 interesentus. Darbnīcu vadīja Čārlzs un Elīna Bušmaņi, dizaina studijas Design Elevator dibinātāji.

Čārlzs ir industriālā dizaina pārstāvis un dizaina konsultants ar pieredzi inovāciju radīšanā, dizaina izglītībā un darbā ar start-up uzņēmumiem, kā arī Latvijas Dizaina gada balvas stratēģiskais partneris. Elīna ir dizainere ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi produktu izstrādē un attīstībā, strādājot ar uzņēmumiem un organizācijām, lai tie sasniegtu izcilību.

Apmācības iesākās ar lekciju par dizaina nozīmīgumu, savas produkcijas izcelšanu un pārdošanu. Dienas gaitā  mājražotāji, uzņēmēji un citi interesenti darba grupās analizēja sava uzņēmuma un klienta vērtības, mērķus. Nonākot pie atziņām, ka labs dizains ir būtisks labam biznesam, tas paver jaunas tirgus iespējas, sniedz stratēģiskas priekšrocības. Dizaina domāšana ir uz sadarbību orientēts eksperimentāls darbības process, kurā ļoti nozīmīga ir aktīva ideju prototipēšana un testēšana ar lietotājiem.

Dienas noslēguma daļā Čārlzs un Elīna katram dalībniekam sniedza ieteikumus jau esošā produkta dizaina uzlabošanā, lai tas veiksmīgi uzrunātu patērētāju.


Aicinām piedalīties apmācību pasākumā "Dizaina domāšanas darbnīca amatniekiem un mājražotājiem"

Vidzemes lauku partnerība "Brasla" aicina piedalīties apmācību pasākumā "Dizaina domāšanas darbnīca amatniekiem un mājražotājiem", kas tiek organizēts starpteritoriālā sadarbības projekta "Mājražošanas jaunrade" (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros.

Pasākuma norises laiks un vieta:

- 2022. gada 28. februāris, plkst. 10:00;

- Bīriņu pils, Bīriņi, Vidrižu pagasts, Limbažu novads.

Programma pieejama ŠEIT.

Pasākumu vadīs dizaina domāšanas mentore Elīna Bušmane un stratēģiskais dizainers Čārlzs Bušmanis.

Aicinām pieteikties pasākumam, rakstot uz e-pastu: liga@brasla.lv vai zvanot pa tālr. 26137342Lūdzam pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots!

Pasākums notiks klātienē, uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Atskats uz pasākuma norisi.

* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.


Pasākums "Mājražošana un uzņēmējdarbības dažādošana Līgatnē"

2021.gada 19.oktobrī, starpteritoriālā sadarbības projekta "Mājražošanas jaunrade" (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros, notika biedrības "Jūrkante" sadarbībā ar biedrībām – Vidzemes lauku partnerība "Brasla", "Abulas lauku partnerība" un "Cēsu rajona lauku partnerība" organizētais pasākums "Mājražošanas un uzņēmējdarbības dažādošana Līgatnē", kurā tika iepazītas līdzīgas un tajā pašā laikā tik dažādas lauku tūrisma saimniecības.

Pasākuma diena iesākās ar ierašanos atpūtas kompleksā "Agave", kur dalībniekus sagaidīja saimniece Sarmīte Šteine, lai pastāstītu par unikālām nakšņošanas iespējām vasaras mājā "Stallis", kur bijušā zirgu staļļa steliņģos ir izveidotas un iekārtotas istabiņas, kas ļauj viesiem būt maksimāli tuvāk dabai un sajust lauku smaržu. Pēc vasaras mājas apskates, kopā ar saimnieci devāmies izzinošā pastaigā pa egļu ieskautu Baltu zīmju dārzu, kurā bija iespēja sajust, saredzēt un sameklēt savu īpašo zīmi. Pastaigas laikā saimniece pastāstīja par dārzu un tajā svinētajiem svētkiem. Apbrīnojamas ir saimnieces zināšanas par dārzā esošajām baltu zīmēm un to nozīmi, turklāt ieguldītais darbs zīmju dārza izveidē ir atzinīgi novērtējams.

Pēc izzinošās pastaigas, par priežu čiekuru sīrupa pagatavošanas procesu, no pašu savāktiem čiekuriem līdz to pārvēršanai vērtīgā, gardā un veselīgā sīrupā, pastāstīja Iveta Ašiniece. Iveta gatavo ne tikai priežu čiekuru sīrupu, vīnu, L’absints dzērienu, kura sastāvā ir vērmele, bet arī lielisku našķi bērniem – priežu čiekuru konfekti uz kociņa.

Nobaudījuši priežu čiekura produktus, tālāk devāmies uz Springšļu dzirnavām, kur mūs sagaidīja saimniece Viviāna Zipa, kura pastāstīja par dzirnavu vēsturi, celtnes atjaunošanu, lauku tūrismu un nākotnes plāniem. Izstaigājot ēku, elpa aizrāvās ieraugot svinību zāli un tajā esošo kamīnu, iespaidīgās kāpnes, kas ved uz ēkas ceturto stāvu, kā arī dažādi dizaina elementi. Katrs viesnīcas numuriņš ir pārdomāti un gaumīgi iekārtots, taču īpašu šarmu tiem piešķir saimnieces stāstītais par ģimenes sieviešu vārdiem uz durvīm. Dzirnavās izveidotā semināra telpa ir visnotaļ neparasta, jo tajā atrodas saimnieku izveidota tautas jeb izglābto grāmatu bibliotēka. Plauktos gan pēc autoriem, gan žanriem ir sakārtotas cilvēku saziedotās grāmatas, daudzas no tām meklē jaunas mājas, jo ir divos eksemplāros. Apbrīnas vērta ir saimnieces uzņēmība, dāvājot jaunas mājas tām grāmatām, kas citiem vairs nav vajadzīgas vai nolemtas iznīcībai. Dzirnavas pārsteidza ikvienu ar savu šarmu un auru, jo tajā vienuviet saplūst vēsturiskais ar mūsdienīgo, veidojot gaumīgu un ieturētu koptēlu, turklāt saimnieku ieguldītais darbs dzirnavu atjaunošanā, vides sakopšanā, kā arī teritorijas uzturēšanā ir nenovērtējams.

Dienas noslēgumā viesojāmies Ternovsku ģimenes saimniecībā "Pakalnes", kur mūs sagaidīja saimniece Jūlija, lai pastāstītu par ģimenes dažādo uzņēmējdarbību un savu radošo nodarbošanos. Saimniecībā tiek audzēti dažādi mājlopi – cūkas, aitas un kazas. Ģimene vecā stallī ir izveidojusi mini zoo, kurā mitinās mājputni un mājdzīvnieki, ļaujot ģimenēm ar bērniem izbaudīt lauku burvību un iepazīt dzīvnieku dzīvi, bet ēkas otrā stāvā naktsmītnes ar visām ērtībām. Savukārt saimnieces radošā nodarbošanās, kas vienlaikus ir viņas sirdslieta, ir gleznošana un mozaīkas veidošana uz galdiņu virsmām.

Paldies lauku tūrisma uzņēmējiem par sirsnīgo un jauko uzņemšanu, kā arī iedvesmas pilniem veiksmes stāstiem!

Foto: Vidzemes lauku partnerības "Brasla" arhīvs

Vairāk bildes ŠEIT.

Vairāk par projektu un tā aktivitātēm ŠEIT.


Aicinām piedalīties pasākumā "Mājražošana un uzņēmējdarbības dažādošana Līgatnē"

Vidzemes lauku partnerība "Brasla" aicina piedalīties pasākumā "Mājražošana un uzņēmējdarbības dažādošana Līgatnē", kas tiek organizēts kopprojekta "Mājražošanas jaunrade" (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros.

Norises laiks: 2021. gada 19. oktobris

Norises vieta: Biedrības "Cēsu rajona lauku partnerība" teritorija, Līgatne, Cēsu novads

Programma pieejama ŠEIT.

Aicinām pieteikties pasākumam, zvanot pa tālr. 29128813 vai rakstot uz e-pastu: daiga.rubene@partneriba.lv.

Pasākums notiks, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, tajā varēs piedalīties personas, kuras ir vakcinētas vai pēdējā pusgada laikā pārslimojušas Covid-19 infekcijas slimību.

Atskats uz pasākuma norisi.

* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.


Mājražošanas studiju vizīte RAUNĀ

2021.gada 18.septembrī, kopprojekta “Mājražošanas jaunrade” (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros, notika mājražošanas studiju vizīte Raunā, Smiltenes novadā, kuru organizēja biedrība “Jūrkante” sadarbībā ar biedrībām – Vidzemes lauku partnerība “Brasla”, “Abulas lauku partnerība” un “Cēsu rajona lauku partnerība”.

Vizīte Raunā iesākās ar ciemošanos pie veikala “Raunas Ķiploks” un kafejnīcas “Jaunā Rauna” īpašnieces Sintijas Rudes. Iepazīstot "Raunas Ķiploka" zīmolu, izaugsmi, produkciju un nākotnes ieceres, tika baudīta ķiploku tēja ar siera – ķiploku cepumiem. Sintija Rude pastāstīja, ka savu veikalu mēdz dēvēt par Veselības aptieku, jo vēsturiski šajā ēkā atradās aptieka. Ciemiņus pārsteidza viņas radošās idejas ķiploku pārstrādē un ķiploku iekļaušana kafejnīcas ēdienkartē. Veikalā iespējams iegādāties ne tikai ķiplokus un pašu gatavotos ķiploku produktus (piem., ķiploku grauzdiņus, marinētus ķiploku ziedkātus u.c.), bet arī vietējo ražotāju gardumus (piem., makaronus, beramos sierus, zāļu tējas u.c.).

Tālāk mūsu ceļš veda uz netālu esošo čipsu ražotni SIA “Latnature”, kur mūs sagaidīja saimniece Zane Krēsliņa – Plētiena, lai pastāstītu kā pašu audzētie dārzeņi tiek apstrādāti un pārstrādāti veselīgos un dabīgos našķos. Saimniece norādīja, ka receptes top eksperimentu un sajūtu ceļā, izmantojot dabīgās garšvielas. Viesošanās laikā tika nobaudīti dārzeņu (biešu, burkānu, kāpostu (Kale) un seleriju) čipsi, burkānu un tomātu sausmaizītes, cepumi, saldie augļu rullīši, kā arī griķu muslis. Apmeklētājiem ir iespējams ne tikai iepazīties un degustēt produkciju, bet arī pieteikt meistarklasi trifeļu gatavošanā. Lai arī pati saimniece nav šīs jomas speciāliste, tomēr apbrīnojams ir viņas radošums un ieguldītais darbs produktu tapšanā.

Pēcpusdienā pasākuma dalībniekiem bija iespēja ciemoties zemnieku saimniecības „Kaliņi” stādaudzētavā Raunas stādi”, kurā saimnieko Riekstiņu ģimene. Stādaudzētavā ir pieejams ļoti plašs augu sortiments, tajā audzē vasaras puķes, ziemcietes, graudzāles, dārzeņu un garšaugu stādus, kā arī dekoratīvos krūmus un skuju kokus. Līdzās stādaudzētavai atrodas saimnieku rūpīgi iekopts un līdz pēdējai niansei pārdomāts dārzs ar krāšņām dobēm, kurās aug arī pašu sortimentā piedāvātie augi. Saimnieku stāstījumā bija jūtama viņu aizrautība, sirdsdegsme un pamatīgas zināšanas savā darbības jomā, turklāt bija redzams, ka viņi mīl to, ko dara!

No “Raunas stādiem” mūsu ceļš veda uz zemnieku saimniecību Mežnoras”, kur mūs laipni uzņēma Urbastu ģimene. Saimniecībā tiek audzētas zemenes, vasaras un rudens avenes gan uz lauka, gan siltumnīcās. Saimnieki pastāstīja, ka, lai pagarinātu ogu ražošanas laiku, saimniecībā tiek audzētas 5 – 6 zemeņu un 3 rudens aveņu šķirnes. Svaigas zemenes saimniecībā ir pieejamas no maija vidus līdz pat oktobra vidum, bet avenes reizēm pat decembrī. No saimniecībā audzētajām ogām (piem., avenēm, zemenēm, upenēm, jāņogām u.c.) tiek gatavots mājas vīns.

Diena noslēdzās ar Lodziņu ģimenes augu sugu kolekcijas dārza apmeklējumu. 3 ha lielajā platībā ir apskatāmas gan dekoratīvo egļu un priežu, gan bērzu, gan hortenzijas un filadelfu šķirņu kolekcijas. Apbrīnas vērtas ir saimnieku Ilvas un Jāņa zināšanas par katru iestādīto augu, turklāt viņu ieguldītais darbs dārza izveidošanā, iekopšanā un uzturēšanā ir nenovērtējams! Raunas kolekciju dārzā pirmie augi tika iestādīti 2012. gadā. Iesākumā tas tika veidots pašu priekam, bet vēlāk tas no saimnieku hobija pārtapa par tūrisma apskates objektu un dārza pērli Latvijā. Apskates laikā saimniece dalījās stāstos par dārzā esošajiem augiem, to izskatu un augšanas prasībām, kā arī norādīja, ka stādi ir atceļojuši gan no dažādām Latvijas vietām, gan no ārzemēm (piem., Anglijas, Nīderlandes, Polijas u.c.). Raugoties no dārzā esošā torņa, pavērās acīm baudāms un krāšņs skats, kas priecēja ikvienu apmeklētāju.  

Pēc jauki pavadītas dienas, gūtajiem iespaidiem, kas iedvesmo jauniem darbiem un idejām, un mājražotāju veiksmes stāstiem, garšas kārpiņas palutināja kafejnīcas “Jaunā Rauna” īpašnieces pasniegtais ēdiens - lēcas ar tvaicētiem dārzeņiem, bet desertā šokolādes biskvīts ar melnā ķiploka krēmu. Bet vēl nedaudz, izbaudot Raunas burvību, pirms došanās mājup, tika aplūkots unikāls dabas veidojums - Raunas Staburags, kas atrodas vien pāris kilometrus no centra, Raunas upes labajā krastā.

Paldies mājražotājiem un aktīvajiem teritorijas iedzīvotājiem par sirsnīgo un jauko uzņemšanu!

Vairāk par projektu un tā aktivitātēm ŠEIT.

Foto: Vidzemes lauku partnerības "Brasla" arhīvs


Mājražošanas studiju vizīte RAUNĀ

Norises laiks: 2021. gada 18. septembris

Norises vieta: Biedrības "Cēsu rajona lauku partnerība" teritorija, Rauna, Smiltenes novads

Programma pieejama ŠEIT.

Aicinām pieteikties pasākumam, zvanot pa tālr. 29427095 vai rakstot uz e-pastu: dzintra@jurkante.lv (Dzintra Eizenberga, Biedrība “Jūrkante”).

Seminārā programmas norise ārā, atbilstoši noteiktiem epidemioloģiskiem apstākļiem.

Atskats uz pasākuma norisi.

* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.


Bērnu vasaras nometne "Būt saimniekam savā zemē"

Biedrība "Jūrkante" sadarbībā ar biedrībām - Vidzemes lauku partnerība "Brasla", "Abulas lauku partnerība", "Cēsu rajona lauku partnerība", kopprojekta "Mājražošanas jaunrade" (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros, organizē vasaras nometni "Būt saimniekam savā zemē" bērniem vecumā no 12 līdz 17 gadiem.

Norises laiks: 2021. gada 09. - 11. augusts

Norises vieta: Salacgrīva

Atskats uz nometnes norisi.

* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.


Noslēgusies bērnu vasaras nometne "Būt saimniekam savā zemē"

Kopprojekta "Mājražošanas jaunrade" (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros, no 27. – 29. jūlijam viesu namā "Vecmuiža", Liepupes pagastā, Limbažu novadā, norisinājās nometne "Būt saimniekam savā zemē" jauniešiem vecumā no 13 – 17 gadiem, ko organizēja Vidzemes lauku partnerība "Brasla" sadarbībā ar biedrībām "Jūrkante", "Abulas lauku partnerība", "Cēsu rajona lauku partnerība". Nometnes mērķis bija radīt interesi un sniegt priekšstatus par mājražošanu, t.sk. amatniecību. Sniegt daudzpusīgas zināšanas uzņēmējdarbībā un veicināt personības attīstību.

Nometnes pirmā diena iesākās ar izzinošu un reizē arī radošu nodarbību, kurā, praktiski darbojoties kopā ar pieredzējušiem namdariem - SIA "Namdara darbnīca" saimniekiem, tika iepazīta koka daudzveidība un koka amatniecība, izmēģināti rokas instrumenti, piemēram, slīmests, ēvele, cērtis u.c., kā arī senie un mūsdienu koka spēļu rīki. Dienas turpinājumā bērni savam līdzpaņemtajam apģērbam, dizaina pasniedzējas Lindas Bēces vadībā, deva otro dzīvi, veidojot uz tiem kompozīcijas no salasītajiem augiem vai uzlīmējot sev vēlamo apzīmējumu, rakstu, vēlāk tos balinot, bet vakaru noslēdza ar velo izbraucienu līdz jūrai un peldi tajā.

Otrā diena iesākās ar rīta vingrošanu kopā ar veselības sporta speciālisti Alisi Putraimu. Vēlāk sekoja nodarbības - papīrmākslas darbnīcas "Viktora vēstules" māksliniece Zinaīda Ceske pastāstīja par papīra vēsturi, liešanas daudzveidību, kā arī bija iespēja katram pasmaržot papīra rozi, kas gatavota no ziloņu ekskrementiem. Katrs dalībnieks no sasmalcināta, izmērcēta, samalta biroja papīra pašu rokām darināja kartiņu vai grāmatzīmi, tādejādi saudzējot dabas resursus. Katrs dalībnieks savu kartiņu, grāmatzīmi dekorēja pēc savas ieceres, izmantojot apkārtnē augošos augus. Savukārt, "Zilākalna kalumi" metālkalējs Artjoms Burcevs demonstrēja kā darbināt smēdi, iesaistot dalībniekus uguns uzturēšanā, iepazīstināja ar metāla īpašībām un tā apstrādi. Nodarbības laikā katrs nometnes dalībnieks izkala savu "Laimes naglu". Vēlāk dalībnieki ar velosipēdiem devās uz zemnieku saimniecību "Virbotnes", kur viņus sagaidīja saimniece Modra Puisīte, lai pastāstītu par uzņēmējdarbības iespējām laukos, pārtikas produktu pārstrādi un izmantošanu tūrisma attīstībā. Tikšanās laikā dalībnieki baudīja saimnieces gatavoto kazas piena - sieru un saldējumu, kā arī aplūkoja kuplo kazu ganāmpulku, īpašu uzmanību veltot kazlēnam vārdā Princese. Pēc vakariņām dalībnieki tikās ar veterinārārsti Ingu Mauriņu-Kaļvu un viņas Samojedu šķirnes suņu meiteni Mia, lai iepazītu, kas ir canisterapija, kāds ir tās devumu cilvēku veselībai, kā arī cilvēku atbildību pret mājdzīvniekiem. Tikšanās laikā Mia izrādīja apgūtās prasmes, un dalībniekiem bija iespēja Miai dot komandas - dod ķepu, sēdēt, gulētu u.c, kas dalībniekiem izraisīja lielu sajūsmu. Vakars noslēdzās ar sportiskām aktivitātēm.

Nometnes noslēdzošā diena iesākās ar velo braucienu uz jūru, kur notika rīta vingrošana kopā ar veselības sporta speciālisti, organizējot ne tikai iesildošos vingrinājumus, bet arī stafetes, kas radīja cīņas sparu. Vingrošana noslēdzās ar peldi jūrā. Atgriežoties no vingrošanas, dalībniekus sagaidīja uzņēmuma InGO idejas un produktu autore Inga Ērgle, kuras vadībā nometnes dalībnieki paši gatavoja savu musli no Latvijā ražotām augstvērtīgām izejvielām.

Vairāk bildes pieejamas ŠEIT.


Bērnu vasaras nometne "Būt saimniekam savā zemē"

Norises laiks: 2021. gada 27. - 29. jūlijs

Norises vieta: Viesu nams "Vecmuiža", Liepupes pagasts, Limbažu novads

Nometnes programma ŠEIT.

Atskats uz nometnes norisi.

* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.


Seminārs mājražotājiem-ATCELTS

Majrazosanas seminars_CRLP.JPG

Nometne jauniešiem "Latviskās vērtības ikdienas dzīvē"

afisa.jpg

Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sadarbībā ar biedrībām – “Jūrkante”, “Abulas lauku partnerība”, “Cēsu rajona lauku partnerība” kopprojekta “Mājražošanas jaunrade” (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros, organizē nometni "Latviskās vērtības ikdienas dzīvē", jauniešiem vecumā no 13 - 17 gadiem.

Norises laiks: 2020.gada 25.-27. augusts

Norises vieta: "Upītes", Katvaru pagasts, Limbažu novads

Nometnes programma

Atskats uz nometnes norisi.


Bērnu vasaras piedzīvojums "Maizes ceļš"

  

Biedrību - Vidzemes lauku partnerība “Brasla”,  “Jūrkante”, “Abulas lauku partnerība”, “Cēsu rajona lauku partnerība” kopprojekta “Mājražošanas jaunrade” projekta Nr. 18-00-A019.332-000006 ietvaros bērnu centrs Kā mājās organizē nometni “Maizes ceļš” bērniem vecumā no 12-17 gadu vecumam.

Norises laiks: 2020.gada 27.-29. jūlijs

Norises vieta:Aleksandra Bieziņa pamtskola, "Dzelmes -5", Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads

Nometnes programma

Atskats uz nometnes norisi.


Seminārs mājražotājiem - “No vēsturiskā mantojuma līdz inovācijām nākotnes laukos”

Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sadarbībā ar biedrībām – “Jūrkante”, “Abulas lauku partnerība”, “Cēsu rajona lauku partnerība” kopprojekta “Mājražošanas jaunrade” (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros organizē mājražotāju apmācību semināru “No vēsturiskā mantojuma līdz inovācijām nākotnes laukos".  

Pasākumā paredzētas lekcijas, meistarklases, izbraukuma semināri.

Semināra norises vieta: Smiltenes tehnikums, Kalnamuiža 10, Smiltenes pagasts.

Laiks: 19.-20. februāris

Programma ŠEIT.

Kontaktinformācija: tālr. 29427095 Dzintra.


Vidzemes lauku partnerība “Brasla” aicina pieteikties mājražotājus izbraukuma semināram

Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sadarbībā ar biedrībām – “Jūrkante”, “Abulas lauku partnerība”, “Cēsu rajona lauku partnerība” kopprojekta “Mājražošanas jaunrade” (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros organizē mājražotāju apmācību semināru “LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centrā". 

Semināru vadīs LLU (Latvijas Lauksaimniecības universitātes) lektore Dr. sc. ing. Sandra Muižniece-Brasava.

Semināra laikā lektore iepazīstinās ar:

gaļas pārstrādes tehnoloģijām;

produktu iesaiņošanu;

iepakojuma dizainu;

pārtikas ražošanas iekārtām.

Semināra norises vieta: “LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centrs”, Rīgas iela 22, Jelgava.

Laiks: 2020. gada 5. februāris.

Izbraukšana plkst. 8:00 no Braslas iela 2, Straupe, Pārgaujas novads.

Pieteikšanās ŠEIT.

Jautājumu gadījumā zvanīt pa tālr. 29427095 (Dzintra).

* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.


Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sadarbības projekta “Mājražošanas jaunrade” ietvaros, no 30.-31. oktobrim organizē semināru

Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sadarbībā ar biedrībām – “Jūrkante”, “Abulas lauku partnerība”, “Cēsu rajona lauku partnerība” kopprojekta “Mājražošanas jaunrade” (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros no 30.-31. oktobrim organizē semināru ”Produkts un iepakojums-pamats veiksmīgam mājražošanas uzņēmumam”.

Semināra laikā plānots:

  • meistarnīcas kopā ar mājražošanas profesionāļiem;
  • praktiskās un teorētiskās nodarbības;
  • pieredzes brauciens uz zemnieku saimniecībām;

Norises vieta: “Skultes muiža”, Skultes pagasts, Limbažu novads.

Pieteikšanās ŠEIT

Programma ŠEIT


Bērnu vasaras nometne "Dari gudri, dari zaļi, dari pats"

No 2019. gada 1. līdz 3. jūlijam viesu namā “Slīpi” (Smiltenes pagasts, Smiltenes novads) norisinājās bērnu nometne “DARI GUDRI, DARI ZAĻI, DARI PATS”,  kuru rīkoja biedrības “Jūrkante”, “Abulas lauku partnerība”, “Cēsu rajona lauku partnerība” un Vidzemes lauku partnerība “Brasla” kopprojekta “Mājražošanas jaunrade” (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros.


Aicinām uzņēmējus uz informatīvo semināru "Produktu iepakošana"

Aicinām uzņēmējus piedalīties kopprojekta "Mājražošanas jaunrade" informatīvajā seminārā "Produktu iepakošana".

Ar semināra "Produktu iepakošana" darba kārtību var iepazīties ŠEIT.

Semināra norises laiks un vieta:

- 2019. gada 25. aprīlī plkst. 10.00;

- Bīriņu Pils, Bīriņi, Vidrižu pagasts, Limbažu novads, LV-4013.

Semināra lektore: Iveta Krauja (Latvijas Iepakojuma asociācijas valdes priekšsēdētāja).

Dalībnieku pieteikšanās līdz 2019. gada 23. aprīlim, aizpildot elektronisko reģistrācijas veidlapu: http://ej.uz/z7rx.

* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.


Apstiprināts kopprojekts "Mājražošanas jaunrade"

Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sadarbībā ar biedrībām – “Jūrkante”, “Abulas lauku partnerība”, “Cēsu rajona lauku partnerība” uzsāk īstenot kopprojektu “Mājražošanas jaunrade”.

Projekta mērķis ir gūt izpratni un kopā ar zinātniekiem radīt pamatojumu par Latvijas produktu nozīmīgumu mūsu uzturā, to pārstrādes un izmantošanas jaunām iespējām, tādējādi sekmējot gan topošos, gan esošos vietējos mazos ražotājus, rast ierosmi jaunu produktu radīšanā un lietot uzturā tikai vietējos produktus. Izglītot un iedvesmot jauniešus nodarboties ar jaunu vietējo produktu radīšanu. Projekta ietvaros paredzētās 12 aktivitātes, notiks pieredzes apmaiņas pasākumi, semināri (lekcijas), starpteritoriālas darba grupas un inovatīvas darbnīcas esošiem un potenciāliem uzņēmējiem, kā arī četras nometnes jauniešiem. Projekts “Mājražošanas jaunrade” (Nr. 18-00-A019.332-000006) tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Projekta ietvaros notikušas divas aktivitātes –

Informatīvais seminārs “Produktu iepakošana” 2019. gada 25. aprīlī Bīriņu Pilī (Bīriņi, Vidrižu pagasts, Limbažu novads); Bērnu vasaras nometne “DARI GUDRI, DARI ZAĻI, DARI PATS” 2019. gada 1. līdz 3. jūlijam viesu namā “Slīpi” (Smiltenes pagasts, Smiltenes novads).