Noslēgusies bērnu nometne "Maizes ceļš"

Starpteritoriālā kopprojekta “Mājražošanas jaunrade” (Nr. 18-00-A019.332-000006) ietvaros, no 27. - 29. jūlijam Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolā norisinājās jau otrā bērnu nometne "Maizes ceļš", kuru vadīja Bērnu centrs Kā mājā. Vidzemes lauku partnerību "Brasla" nometnē pārstāvēja bērni no Garlība Merķeļa Lēdurgas , Umurgas, Vidrižu, Straupes, Stalbes pamatskolām un Limbažu 3. vidusskolas.

No 27. jūlija līdz 29. jūlijam Raiskumā norisinājās bērnu vasaras nometne “Maizes ceļš” kopprojekta “Mājražošanas jaunrade” ietvaros. Lai arī nometnes nosaukums liecina par ko ļoti tradicionālu, tā nebūt nebija – bērni ar maizes ceļa tēmu tika iepazīstināti radoši un izmantojām tādas tehnoloģijas kā Lego roboti, droni, dažādi uzdevumi planšetēs u.tml. Tas viss radīja bērnos lielu interesi un ļāva uz, viņuprāt, salīdzinoši garlaicīgu tēmu palūkoties pavisam citām acīm.

Nometne vienkopus pulcēja vairāk kā 30 bērnus vecumā no 12-15 gadiem, par tiem rūpējas pieci pedagogi, kas nodrošināja ar Covid-19 izplatību saistītās prasības. Nometnes pirmajā dienā bērni iepazinās ar maizes ieguves procesu no grauda līdz maizes klaipam, pildīja interaktīvu testu par dienas tēmu, gatavoja savas "Maizes ceļa" video animācijas, paši cepa savas picas gan kopā ar Vīnkalnu izbraukuma picu darbnīcu, gan ar Lego robotiem, bet vakaru noslēdza ar pašmāju kino. Otrajā dienā aplūkojām tehnoloģijas, kas tiek izmantotas maizes ceļā. Bērni varēja gan paši meklēt atbildes uz dienas tēmas jautājumiem, gan iepazīties ar mūsdienu aktuālākās tehnoloģijas - dronu - darbības principiem visdažādākajos veidos: būvējot Lego robota drona prototipu, skatoties caur drona "acīm", kā arī skrūvējot un lidinot pavisam īstus dronus. Devāmies arī ekskursijā uz Vienkoču parku, kur varējām iepazīt pašas senākās maizes ceļa tehnoloģijas, bet vakaru noslēdzām ar muzikālo pārsteigumu - perkusiju meistarklasi kopā ar Reini Reķi, bija arī vakara diskotēka. Nometnes noslēdzošajā dienā, izmantojot radošo ideju ģenerēšanas metodi, strādājām īpaši šim mērķim izveidotās komandās, radījām jaunas biznesa idejas, kurām pat tika radīti prototipi no Lego robotikas komplektiem, un, protams, prezentējām savas idejas. Dienas laikā gājām arī ciemos uz kaimiņos esošo uzņēmumu "Raiskumietis", kur varējām ielūkoties maizes cepšanas procesā.

Protams, visas trīs nometnes dienas caurvija arī dažādas sportiskas aktivitātes - peldēšanās, rotaļas, spēles un bērnu smiekli. Nometnes noslēgumā, pildot novērtējuma anketas, bērni vienbalsīgi atzina nometni un tās pedagogus par labiem esam, kā arī atzinās, ka nometne bija ne tāda, kā bija gaidījuši, jo bijis daudz labāk un interesantāk. Vislabāk bērniem patika darbošanās ar Lego robotikas komplektiem, animāciju veidošana un nometņu klasika - spēle "Kartupelis". Visas nometnes aktivitātes nodrošināja Bērnu centrs KĀ MĀJĀS, kura komandai bija patiess prieks parādīt bērniem, ka arī maizes ceļš var būt mūsdienīgs, radošs un pilns ar tehnoloģijām.

Liels paldies par atraktīvo nometnei Bērnu centram “Kā mājas “ vadītājai Agnesei un Andai.

Informāciju sagatavoja SIA “Bērnu centrs”.

Foto SIA "Bērnu centrs".