LEADER DIŽPROJEKTS 2018

Mīlestības apliecinājums savai vietai – Latvijas reģionos īstenotas radošas iniciatīvas

Biedrība „Latvijas Lauku forums” jau astoto reizi īsteno LEADER Dižprojektu akciju. Konkursa mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas. Konkursa laikā galvenā nav projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai.

Konkursa „Dižprojekts 2018” kandidāti ir Latvijas lepošanās stāsti, un tie nav neparasti izņēmumi vai nejaušas veiksmes stāsti, bet gan apzinātas un mērķtiecīgas lauku cilvēku rīcības sasniegums. Šogad Dižprojektam ir nominēti 27 unikāli vietējo iniciatīvu projekti visas Latvijas teritorijā, kuri realizēti publisko-privāto partnerību (vietējo rīcības grupu) darbības teritorijā un kuru mērķis ir nozīmīgs teritorijas attīstībā un ietverts iedzīvotāju, pašvaldību un nevalstisko organizāciju kopīgi radītā stratēģijā. Izvirzītās iniciatīvas īstenotas 2018. gadā ar Eiropas Savienības fondu (Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai vai Eiropas Zivsaimniecības fondu) līdzfinansējumu, sekmējot vietējās ekonomikās attīstību un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Dižprojekts 2018 balvas ieguvēju noteiks žūrija, taču ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts izzināt inovatīvos projektus un, balsot, nosakot Sabiedrības iecienītāku ideju, jo sociālo tīklu populārākais projekta īstenotājs saņems īpašo pārsteigumu!

Balsošana sociālajos tīklos ir vienkārša - Spied "Like" uz bildes albumā un parādi, ka tev patiešām patīk! Balso par dižākajiem projektiem līdz 19. februārim!

Ar visu Dižprojekta 2018 izvirzīto kandidātu projektu aprakstiem un foto var iepazīties mājaslapā - https://goo.gl/po4z7u

Projektu apraksti un balsošana Facebook lapā - https://goo.gl/pmKMQL

Projektu apraksti un balsošana draugiem.lv lapā - https://goo.gl/es8cnn

Kontaktinformācija:
Zane Seredina,
Latvijas Lauku forums,
t. 27884787
 
Latvijas Lauku forums (LLF) ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2004. gadā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai Latvijas lauki kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. LLF darbojas vairāk kā 80 biedru organizācijas, lai (1) veicinātu Latvijas lauku (vietējo) teritoriju ilgtspējīgu attīstību, (2) stiprinātu pilsoniskās sabiedrības veidošanos Latvijas laukos, sekmējot vietējās iniciatīvas attīstību un sadarbību, (3) pārstāvētu Latvijas lauku iedzīvotāju intereses nacionāla un starptautiska līmeņa institūcijās un (4) sadarbotos ar valsts un pašvaldību iestādēm, NVO, uzņēmumiem un citām institūcijām. Vairāk par LLF: llf.partneribas.lv

 

Jau astoto reizi izceļam kādu no mūsu teritorijas projektiem, lai popularizētu unikālas, reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER projektu atbalstu.

No Vidzemes lauku partnerības "Brasla" teriotorijā īstenotajiem LEADER projektiem, 2018. gada Dižprojekta titulam izvirzam biedrības "Smailes" īstenoto projektu “Lēdurgas spēka taka stiprai nākotnei”, kas īstenots Lēdurgas Dendroparka teritorijā, par kuru aicinām balsot Latvijas Lauku foruma Facebook profilā līdz 2019. gada 19. februārim, spiežot "Patīk/Like" zem projekta apraksta un fotogrāfijas!

PROJEKTA NOSAUKUMS: “Lēdurgas spēka taka stiprai nākotnei”

ĪSTENOTĀJS: Biedrība “Smailes”

VIETA: Lēdurgas dendroparks, Lēdurgas pagasts, Krimuldas novads

PROJEKTA VADĪTĀJS: Liene Bērziņa

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS: 12.06.2017.-10.09.2018.

PROJEKTA FINANSĒJUMS: kopējās izmaksas: 3489,64 EUR, ELFLA publiskais finansējums 3140,68 EUR

PROJEKTA APRAKSTS:

Projekta mērķis: Izveidot jaunu sabiedrisko aktivitāšu īstenošanas vietu Lēdurgas pagastā-aktīvās atpūtas taku ar norādēm par veicamajiem fiziskajiem vingrinājumiem, to atkārtojumu skaitu, iesaistītajām ķermeņa muskuļu grupām, kā arī ieteikumiem prāta vingrinājumiem, tādējādi sekmējot cilvēku fizisko un garīgo veselību, popularizējot aktīvu dzīvesveidu, piedāvājot interesantu vidi jēgpilnām nodarbēm gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem, līdztekus piesaistot vairāk interesentus arī Lēdurgas dendroloģiskā parka piedāvātajai vides izzināšanas stratēģijai.

Projekta aktivitātes: Projekta īstenošanas rezultātā izveidota apmēram 3 km gara vidējas sarežģītības pakāpes taka pa jau iestaigātām pļavu un meža takām. Uz takas izvietoti 12 informācijas stendi ar asprātīgām norādēm fiziskajiem un prāta vingrinājumiem. Pa aktīvās pastaigas taku aicinām doties gan pieaugušos, gan skolēnus, censties izpildīt norādītos uzdevumus, vērot apkārtējo dabu, kas ir pārsteigumu un krāsu pilna ikvienā no 4 gadalaikiem. Ticam, ka šī pastaiga un uzdevumu veikšana stiprinās jūsu fizisko ķermeni, rosinās prāta darbību, radīs enerģijas pieplūdumu un dzīvesprieku.

Apraksts PDF formātā pieejams ŠEIT!

PROJEKTA FOTOGRĀFIJAS: