VRG “Brasla” izzinošs seminārs biedrības “Saldus rajona attīstības biedrības teritorijā”

9. oktobrī biedrība “Brasla” ar savas teritorijas aktīvajiem iedzīvotājiem, pašvaldību pārstāvjiem devās uz Saldu izzinošā pieredzes pasākumā “LEADER projektu labā prakse un ieceres Saldus rajona attīstības biedrības teritorijā”.Diena iesākās ar Brocēnu Bodnīcas darbības iepazīšanos. Tā ir lieliska LEADER iekārtota tirdzniecības vieta, kuru apsaimnieko mājražotāju un amatnieku biedrība “Saldus un Brocēni RažoJums”. Tirgu ir iecienījuši tuvākās un tālākās apkārtnes iedzīvotāji, baudot arī biedrības organizētos muzikālos u.c. pasākumus. Kā atzina biedrības vadītāja- šajā laukumā viss notiek ar glanci!

Nākošais apskates objekts bija Brocēnu Gaisa takas, kuras ar LEADER projektu atbalstu izveidojusi pašvaldība, lai dažādotu iedzīvotāju ikdienu. Takas iekārtotas Mežaparka teritorijā, būtisks fakts, ka izklaidi var baudīt bez maksas, mēnesī taku izmanto vismaz 500 apmeklētāji. Mežaparka teritorija ir labiekārtota, izveidotas atpūtas vietas, velo, pastaigu celiņi, gaisa takas mazajiem parka apmeklētājiem. Ar uzņēmumu, biedrību, privātpersonu atbalstu parkā izveidota arī rododendru dobe ar 42 dēstiem.

Cieceres ezera skata tornis, mūsu grupai pavēra lielisku skatu uz Cieceres ezeru, kura garums sasniedz 9 km.

Pēc Cieceres ezera apskates devāmies uz uzņēmumu BEE BITE , kurā top bišu maizes košļājamas pastilas. Kā atzīst pastilu lietotāji-šīs bišu maizes končas ir ļoti laba ideja kā parūpēties par sev ikdienā nepieciešamajiem vitamīniem.

Dienas noslēgumā devāmies uz Jaunauces pili, kur ar biedrības “Mēs – Jaunaucei”, pašvaldības līdzdarbošanos pils atdzimst, tiek saglabātas kultūrvēstures vērtības, veidojot jaunas tradīcijas. LEADER projektu ietvaros tiek atjaunotas pils zāles, senie tērpi, saglabāts parks un atjaunots tenisa korts, jo šī sporta spēle bija aktuāla 19. gs. un to spēlēja sava prieka pēc.

Pasākuma dalībnieki, visi kā viens apgalvoja -SALDUS PIEPILDA!

Vairāk foto ŠEIT.

http://www.brasla.lv/uploads/img/images/saldus_logo.png

Atpakaļ

Biedri

Krimuldas novads
Alojas novads
  • Par Mums

  • finansētāju logo

  • Seko mums