Dižprojekts 2019

Biedrība “Latvijas Lauku forums” organizēja konkursu Dižprojekts 2019, nosakot LEADER Dižprojektu – Vietējo iniciatīvu projektus, kas realizēts VRG darbības teritorijā ar LEADER ELFLA vai EJZF fonda atbalstu un kas ir teritorijas lepnums un aktīvo ļaužu darbības apliecinājums.Konkursa mērķis ir  popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER pieeju un saņēmis finansējumu. Jāpiemin, ka galvenā nav projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai.

Konkursam Dižprojekts 2019 izvirzītie 26 kandidāti ir unikālākie un īpaša lepnuma vērti projekti no visas Latvijas, bet 3 projekti izcēlušies visvairāk.

Titula Dižprojekts 2019 ieguvējsSatikšanās vieta Skudras, ko izvirzīja "Partnerība laukiem un jūrai".

Projektā Ragaciema zivju tirdziņa teritorijā ir uzstādīta mūsdienīga iepirkšanās, degustācijas un satikšanās vieta iedzīvotājiem, viesiem un tūristiem, kur saimniece Agnese ar savu darba sparu veicina latviskās tirgus tradīcijas un popularizē vietējo produkciju.

2. vietaRubenis Woodwork, ko izvirzīja biedrība "Sateka".

Alise un Arvis Rubeņi izveidojuši mūsdienīgu un interesantu kokapstrādes darbnīcu, kurā ne tikai paši realizē savas idejas, bet ļauj arī citiem iepazīties ar koku.

3. vieta un populārākais projekts sociālo tīklu balsotāju vidū - Kabiles muižas vīna darītava/Kabile manor Winery, ko izvirzīja biedrība "Darīsim paši".

Velvētajos Kabiles muižas pagrabos joprojām ir saglabājušies unikāli 18. gs. interjeri. Pateicoties LEADER projekta līdzfinansējumam, Kabiles muižas kungu mājas pagraba stāvs tika pārbūvēts un tajā radītas telpas Kabiles muižas vīna darītavai.

Vidzemes lauku partnerība "Brasla" konkursam bija izvirzījusi SIA "Būsi vesels" projektu "Dzīvība un skaistums". https://www.busivesels.lv/

Projektā radīta  estētiska, droša, labvēlīga vide mājdzīvnieku turētājiem, lai tie varētu saņemt kvalitatīvu, profesionālu veterināro pakalpojumu gan dzīvnieku ārstēšanā un profilaksē, gan mājdzīvnieku sakopšanā. 

Lietotāja Veterinārais serviss "Būsi vesels" attēls.

Lai darbi iet no rokas un, lai nekad netrūkst jaunu ideju attīstībai! Ja kādreiz jāmeklē iedvesma un piemērs drosmīgām iniciatīvām, vērts ielūkoties Dižprojektu albumā.

Papildu informācija un visu projektu apraksti pieejami Latvijas Lauku foruma mājas lapā: http://llf.partneribas.lv/archives/6736

 

 

Atpakaļ

Biedri

Krimuldas novads
Alojas novads
  • Par Mums

  • finansētāju logo

  • Seko mums